Veçojmë nga 100revista.com

0

Stilime flokësh për meshkuj

Flokët tuaj janë aksesori juaj më i rëndësishëm dhe duhet ta vlerësoni këtë vit. Shumë meshkuj harrojnë se flokët kanë aftësinë për të pamjen tuaj. Mendoni për flokët tuaj, si një pikë delikate pas veshjes tuaj. Është...

rizoto me perime

Rizoto me perime

Përbërësit (Për 4 persona): ½ filxhan me presh të grirë hollë ose qepë e grirë hollë ¼ filxhan piper 2 lugë gjelle margarinë 2 – 3 filxhan ujë 1 filxhan kafe oriz ½ filxhan...

Olive-Biscuits

Biskota të kripura me ullinj

Përbërësit: 500 gr miell për ëmbëlsira 1 gotë uji lëng portokalli 1 gotë uji vaj misri 250 – 300  gram ullinj jeshil të mbushur pak piper Përgatitja: Hedhim të gjithë përbërësit në mikser (përveç...

thenie

99 thëniet më frymëzuese

Thëniet frymëzuese dhe citatet motivuese kanë fuqi për të na nxjerrë nga një ditë e keqe dhe mund edhe të na japin guxim për të ndjekur ëndrrat e jetës sonë. Ja 100 nga thëniet...

qyteti

Qytetet e mëdha shkaktojnë stres dhe sëmundje

Më shumë zhurmë, më shumë plehra dhe njerëz me shumicë – jeta në qytetet e mëdha është stresuese. Se çfarë do të thotë kjo për shëndetin përpiqen ta hulumtojnë ekspertë të degës së re...

10

10 makinat më të mira për dimër

Nr.10 Range Rover Evoque Hyrja e parë në këtë listë, është edhe më e arritshmja nga ana e portofolit. i riu i Range Rover, Coupe Evoque , është një makinë trendy, kompakte në udhëtim...

symace1

Detajet e vogla e bëjnë këtë symace të duket ndryshe

Ka disa detaje të vogla që bëjnë këtë symace të tërheqë vështrimet (Modele Lindsey Wixson). Mund t’i dalloni? Disa prej jush mund të arrijnë t\i dallojnë, sepse padyshim që jeni lexues të zgjuarJ. Aktualisht janë tri gjëra...

vaksina

Vaksinat, sa e vështirë për të qenë efikase

Virusi i gripit mund të ndyshojë shumë shpejt dhe të fitojë karakteristika të reja. Kështu vaksina e prodhuar një vit më parë nuk është efektive kundër gripit të këtij viti. Çdo vjeshtë, mjekët dhe...